RODINNÁ TERAPIE 2020-03-07T16:37:15+00:00

RODINNÁ TERAPIE – rodič x dítě

V poslední době se s radostí zaměřuji na terapii napříč rodinou.

Jako dobrá kombinace pro posun se osvědčila terapie rodiče a dítětě. Jelikož spolu mají velké pouto a rodič dítě ovlivňuje, je důležité léčit jak nesebe-lásku u rodiče, tak následně u dítěte, protože dítě zrcadlí stav rodiče.

Pokud nemá rodič dobrý vztah sám k sobě, nemůže ho mít ani k dítěti, a tím pak ani dítě k sobě, ani k rodiči. Je to zamotaný kruh, který často rozplete až objektivní náhled terapeuta.

V praxi to vypadá tak, že nejprve projdu terapii sebelásky s rodičem, poté s dítětem, a trávím v rodině cca 2 hodiny, abych mohla sledovat, jak to tam funguje.

V rámci mých pedagogických zkušeností se zabývám i výchovou a radím na modelových situacích, jak se zachovat k dítěti a dítě k rodiči.

Často jsou to maličkosti, kterými rodič nevědomky ubližuje svému dítěti – kritika vzhledu, podceňování či nerespekt k potřebám dítěte.

Velmi důležité je naučit se spolu správně komunikovat a umět dítěti vysvětlit, co po něm chci a proč. Místo příkazů a nátlaku je potřeba s ním mluvit jako s parťákem. V takových situacích sloužím jako překladač a vysvětluji oběma stranám, jak by bylo dobré to říct a jak to dotyčný myslel. Máme krásné pokroky, kdy dítě najednou poslechne, protože pochopí, že to je opravdu pro rodiče důležité a ten si uvědomí, že je potřeba to dítěti podat jinou formou, více dětským jazykem.

CHCI VYZKOUŠET TERAPII
close

STAŇ SE ČLENKOU SEBE-LÁSKOVÉ RODINY 💜

ZDARMA získáš prémiový přístup k bonusům (akce, videa, setkání, meditace, články)

*Kliknutím na Přihlásit k odběru souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů, a to křestního jména a emailu, pro účely zasílání emailů s bonusy.