Jak přepnout naši mysl?

Bolest, smutek, nechuť, stagnace, mohla bych pokračovat dál a dál. Emoce, negativně zabarvené, které nás provází, když se cítíme nějak zvláštně prázdní. Co v nás to prázdno způsobuje a jak se opět naplnit?

Přepnout mysl 

Každá emoce má svůj protipól v jiné emoci. Štěstí – neštěstí, smutek – radost, stagnace – plynutí, bolest – láska. Vždy existuje k jedné negativní jedna pozitivní. Tento fakt nám může velmi usnadnit cestu životem. Přepnout svoji mysl není otázka jedné sekundy, jde o trpělivost s jakou dokážeme dávat větší prostor těm emocím, se kterými se cítíme příjemně. Je to proces, který má smysl a pokud si přejete dlouhodobě se cítit v pohodě, jediná cesta je vést optimistický život ve své hlavě. Optimistou se člověk stává a ne rodí, což je super zpráva 🙂 Takže výmluvy stranou a zkuste začít úplně s jednoduchými body – vyberte si reakci sami. Ujede mi autobus, zakopnu, nebo jen nemám dobrou náladu – jak se můžu zachovat? Buď budu nadávat, vztekat se a litovat se NEBO se zasmát, poučit se a mít pochopení. Je důležité pochopit, že VŠE máme v rukou my sami.

Jak přepínat, když je situace opravdu bolavá? 

Mějme se sebou trpělivost, nečekejme od sebe, že se budeme divoce radovat, když máme bolest v srdci či strach. V situacích, kdy je to vážné, je lepší proces PŘIJÍMÁNÍ. Co to znamená? Přijímat to, že cítím smutek, bolest či zklamání. Dávat průchod emocím, nezakazovat si je a nepotlačovat. Zároveň nacházet vždy alespoň nějaký světlý bod, kterým se můžeme postupně přemisťovat z té negativní emoce k té pozitivní. Optimismus je cesta k lepšímu životu a vždy nám pomáhá vnímat věci z té lepší stránky, a i když to bolí, přijměte svoji bolest a ona zmizí. Většinou nám je na nic, když bojujeme proti negativní emoci. Boje způsobují další boje. Přijetí násobí lásku a pochopení. Přijímejte život víc s otevřenou náručí a život otevře náruč vám.

2019-05-19T18:38:17+00:00