Děkujte za to, čeho chcete více

Vděčnost je fenoménem dnešní doby, ale málokdo ji cítí upřímně od srdce. Cítit vděčnost za to, že máme postel, skleničku na vodu nebo možnost dýchat, nám možná přijde jako klišé, ale přitom je to ta nejkrásnější základna, co máme. Takové jedno děkuji násobí ihned to, za co děkujeme.

Buď vděčný a budeš se mít!

Vděčnost násobí hojnost v našem životě. Je to tak prosté, až se to lidem zdá podezřelé. Možná si chceme vše udělat složité a obyčejné děkuji nám přijde pouze fráze nebo morální hodnota. Vesmír však na naše upřímné poděkování reaguje vždy kladně. Dalo by se říci, že za cokoliv poděkujete, dostane se vám toho více. To je myslím příjemná rovnice. Proč to nevyzkoušet 🙂 Ten, kdo však cítí spíše potřebu poděkovat Bohu/Vesmíru nebo jen životu za to, že vůbec má, kde žít, spát, čím vidět, slyšet či co jíst, má vyhráno. Je to člověk, který nebere vše jako samozřejmost, ale pouze to, že se může nadechnout v něm vzbuzuje enormní vděk a radost. Znám ten pocit, kdy se procházím v přírodě a ta zeleň a sluníčko mi nabízí tolik krásy, že děkuji stále dokola, cítím to tak silně a opravdově až mě to dojímá. Vždy, vždy se dá najít něco, za co můžeme být vděční, jde jen o to, jak vnímáme svět. Pokud máme ve zvyku si spíše stěžovat a nadávat, nás filtr vnímání je pokřivený a vděk budeme nalézat těžko. Naopak, pokud si všímáme maličkostí a dokážeme ocenit i „samozřejmé“ momenty, můžeme nastavit filtr na trvalou vděčnost.

Vděčnost jako protijed

Jednou z největších předností vděčnosti je již zmíněná hojnost, ale druhým neméně efektivním kladem je, že vděčnost funguje jako protijed. Každá zlá či negativní myšlenka může být pomocí vděku smazána či eliminována. Můžeme si tak pomoci kdykoliv, kdy se budeme cítit nepříjemně nebo vyprahle. Možná jste to již vyzkoušeli, takový ranní (večerní) rituál, kdy poděkujete za vše, co máte, co cítíte, za všechny blízké, smysly, bydlení, maličkosti i silné momenty. Cítili jste se poté určitě velmi příjemně a uvolněně. Vděčnost je výborný lék na pesimismus, depresi či pocit prázdna. Je to jako byste každým děkuji posílali do Vesmíru spoustu energie, která se vám ve výsledku ještě v lepším vrátí. Rozdmýcháte tím koloběh pozitivity, úsměvů (děkující člověk se usmívá více), naplněnosti a pokory.

Vděčnost otevře vaše srdce

Každý, kdo se začne soustředit na to, co lze ocenit, na čem lze najít krásu, se postupně mění v láskyplnou osobu. I ten největší odpůrce zjistí, že být vděčný je jediná cesta, jak udržet svoji mysl v pozitivitě déle než pár minut. Každé procítěné DĚKUJI vychází ze srdce, a tím ho posilujeme. Jsme pak ještě více ve spojení s naším pravým já a máme tendenci na všem hledat to dobré. Pokud jste se doteď ptali, jak se ta vděčnost dělá, ponořte se do hlasu vašeho srdce a věřte, že tam je díků nekonečně mnoho. Vděčnost přináší do našich životů jen samé plusy, učí nás uvědomovat si, za co vše lze poděkovat, učí nás soustředit se na tu lepší stránku, na to, co je příjemné. Stejné pocity pak zaplavují celé naše tělo a cítíme se v harmonii. Zkuste si dnes před usnutím vytvořit takový mini seznam vděčnosti, poděkujte za vše, co v tu chvíli cítíte – postel – kdo ji pro vás vyrobil? pyžamo – kdo ho pro vás asi ušil? vzduch, který je vám k dispozici 24 hodin denně, příjemné povlečení, které někdo prodal přímo pro vás, a co teprve ta nemateriální ocenění? Hledejte možnosti, za co poděkovat, a budete sami k poděkování 🙂

2018-03-20T17:50:28+00:00