Jak být opět sami sebou?

Úplně na začátku je důležité ověřit si, co skutečně nechceme. Stačí si napsat spontánně seznam, srdce vám bude samo našeptávat s čím nerezonuje. Tento krok nás přiblíží k tomu, co ve skutečnosti chceme. Obvykle známe opačný způsob, hodiny svíráme tužku v ruce a snažíme se přijít na to, po čem toužíme, co jsou naše cíle, kdo vlastně jsem to JÁ?

Pro nalezení svého já je potřeba být odvážný, okolí se vás bude snažit řadit do všech různých škatulek, nenechte se ale zatlačit do kouta stereotypu. Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“

Setkávám se s tím dnes a denně, lidé se mě ptají na mé odlišnosti, proč se už neusadím, proč mě láká cestovat a nežít ani jeden den stereotypně, proč jsem se rozhodla opustit dobře placenou práci a vydala jsem se jen tak sama za sebe. Obrnit se proti kritikům stojí ještě více naší sebe-odvahy, ale stojí to za to, jsme silnější a silnější s každým překonaným soudem od ostatních.

Musím se přiznat, že i pro mě začátky nebyly zcela jednoduché, pochybovala jsem o všem, nebyla si jistá, co chci a co ne, hlava mě zcela řídila a já své srdce nedokázala vnímat. Neslyšela jsem jeho povzbuzující slova podpory, pochopení a přítomnosti. Proto nedělejme závěry, každý den je jiný a střídají se etapy, kdy to jde hladce, s těmi, kdy nevíme kudy kam, ale VŽDY je cesta ven z bludiště pocitů, jen hledejte v sobě ten klid, nebojte se být sami sebou, hlava ustoupí, zůstane jen srdce.

Možná zjistíte, že jste zcela jiní než za co vás druzí považují, budete víc originální, vystoupíte ze svého stínu. Úspěšným v čemkoliv se stává ten, který se nebojí opustit komfortní zónu a stojí si za tím, kým je bez ohledu na názor okolí.

Všichni toužíme po spokojeném životě, kdy se nám bude dařit a budeme se cítit v symbióze sami se sebou. Spojte své pravé já se sebeláskou, začněte se oceňovat právě za to, že jste jiní, že nepatříte do stáda. Změňme nahlížení společnosti na odlišnost, vystupte z šedi a ukažte nejen sami sobě, kdo skutečně jste. Vrátit se sám k sobě, do svého srdce, je cesta domů.

Vyjít ven a stát si sám za sebou je odvážné a úctyhodné. Dejme prostor našemu přesvědčení, dovolme si být úspěšní a žijme svá poslání. 

 

2019-05-27T10:59:45+00:00